Cüno Tekstil'e Bakış


Sektörün öncü kuruluşlarından Cuno Group’un bir üyesi olan Cüno Tekstil, 1993 yılında “Kaliteli Üretim” ilkesiyle kurulmuştur. Hazır giyim sektörünün güçlü ve kurumsal şirketi haline gelen Cüno Tekstil, uluslararası düzeyde kalitesi belgelenmiş ürünleri, dünya pazarına sunarak sektörde güç ve güvenin simgesi haline gelmiştir. İş modeliyle, proses yaklaşımıyla, bilgiye dayalı kararlarıyla sektörü şekillendirebilecek bir yönetim anlayışıyla hareket eden Cüno Tekstil, satıcı rolünün çok ötesine giderek; müşterisinin ihtiyaçlarını analiz edip doğru zamanda doğru ürünle, doğru fiyatla müşterisine hizmet vermeyi hedeflemiştir.


Cüno Tekstil, 8000 m2 kapalı alana sahip modern üretim tesislerinde, yıllık 800.000 adet denim, non-denim pantolon üretim kapasitesine sahiptir. Cüno Tekstil, aynı zamanda geniş tedarikçi ağı ile takım elbise, ceket, mont, çanta, ayakkabı, aksesuar vb. ürün gruplarını tedarik etmekte ve dünya markalarına hizmet vermektedir.

Cüno Tekstil, çalışmalarında Entegre Yönetim Sistemi anlayışı doğrultusunda, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi standartlarını uygulamaktadır. Cüno Tekstil, 150’yi aşkın deneyimli çalışanıyla, geniş ürün referansı ve geniş tedarikçi ağı ile ürün ve hizmetlerine değer ekleyerek sektöre yatırım yapmaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.